بلوتوث یک تکنولوژی در انتقال داده (دیتا / Data) است . اینکه یک ماژول یا مدار بلوتوثی چقدر برد دارد بستگی به شرایط محیطی نیز دارد . اما این سوال تقریبا مثل این است که بگوییم پژوی شما تا چه سرعتی را پشتیبانی می کند ؟ قطعا پژوهای تولید شده توسط یک شرکت تولید کننده خودرو فرقی با هم ندارند یا اگر هم متفاوت باشند انقدر ناچیز است که قابل محاسبه نباشد ولی هر اتوموبیل پژویی بستگی به اینکه در چه خیابانی رانده شود مثلا خیابان داخل شهر ، اتوبان یا به عنوان ماشین مسابقات Off-Road (خارج از جاده) ، راننده و امکانات جانبی مثل نوع بنزین و کاتالیزور و ... سرعت متفاوتی دارد .

یک ماژول بلوتوثی هم برد بلوتوث را دارد . عموما محدوده پاسخ دهی امواج بلوتوث تا حدود 100 متر هم هست ولی بسته به اینکه محیط چقدر نویز و تداخل امواج داشته باشد و دستگاهی که این تکنولوژی را دارد به منظور نکات ایمنی و محدودیت های لازم دستکاری شده باشد کم و زیاد می شود .

گاهی می توان با تقویت آنتن یک دستگاه بلوتوثی همانند وقتی که آنتن مودم وایرلس خود را برای دریافت امواج تقویت می کنید ، برد آن را افزایش دهید . مثلا با اتصال یک قطعه فلز یا سیم به آنتن و یا کاهش نویز محیط .

دسته پرسش: