۱- پرداخت از طریق درگاه اینترنتی

همگی کاربران ربوچیپ می‌توانند در هنگام ثبت سفارش، ازطریق درگاه اینترنتی زرین پال در سایت ربوچیپ ، هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت و در قسمت پرداخت در سبد خرید ثبت کنند. پرداخت موفق مبلغ به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می‌شود.

توجه داشته باشید که تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.
لازم به ذکر است که پرداخت اینترنتی باعث ایجاد الویت و تسریع در پردازش سفارش کاربران می‌شود.

– چگونگی پرداخت اینترنتی

کاربران محترم سایت ربوچیپ می‌توانند مبلغ سفارش خود را با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنند. هم اکنون، با کارت بانک‌های ملی، صادرات، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات، صنعت و معدن، بانک سینا و کارآفرین امکان خرید اینترنتی وجود دارد. هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می‌شود که پس از وارد کردن آنها و تایید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می‌شوید.

۱- شماره ۱۶ رقمی کارت

این شماره در کارت همه بانک‌ها، بر روی کارت درج شده است.

 

۲- رمز خرید اینترنتی یکبار مصرف یا رمز دوم

برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلاْ رمز یکبار مصرف (و یا رمز دوم ) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید.

رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌های خود پرداز وارد می‌کنید، تفاوت دارد. برخی از بانک‌ها مثل بانک سامان معمولاً رمز اینترنتی را هنگام صدور کارت تحویل می‌دهند. اما کارت بیشتر بانک‌ها در زمان تحویل، رمز خرید اینترنتی ندارند، برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی، می‌توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادر کننده کارت خود مراجعه و کارت خود را وارد کنید. و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. سپس، در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را انتخاب کنید.

در مقابل رمز ثابت (رمز اول و دوم کارت های بانکی) رمز یکبار مصرف (One Time Password) یا (OPT) قرار دارد. این رمز تنها یکبار برای تراکنش قابل استفاده است. و برای هر تراکنش باید یک رمز یکبار مصرف جداگانه دریافت کنید، مدت زمان استفاده از این رمز را یک دقیقه در نظر گرفته‌اند. و اگر تراکنش خود را در کمتر از یک دقیقه انجام ندهید رمز شما باطل خواهد شد و باید مجددا این رمز را تهیه کنید.
برای دریافت رمز یکبار مصرف باید اپلیکیشن معرفی شده توسط هر بانک را نصب کنید و این کار در دو مرحله انجام می‌شود:

دریافت کد فعالسازی رمز یکبار مصرف
این کد برای فعالسازی تولید می‌شود و تنها یکبار کافیست که آن را از شعب بانک دریافت کنید.

دریافت و نصب اپلیکیشن تولید رمز یکبار مصرف
هر بانک یک اپلیکشین موبایلی را برای دریافت رمز یکبار مصرف اعلام کرده است. این اپلیکیشن باید حتما از طریق وبسایت رسمی بانک دانلود و نصب شود و سپس کد فعالسازی مرحله قبل را در آن وارد کنید.

 

۳- کدCVV2

این کد یک عدد ۳یا ۴رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شو.د و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد. این کد روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بانک‌های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و… به صورت یک عدد ۳ رقمی حک شده است. یا در برخی کارت ها مانند بانک ملی ۴ رقمی است.

 

۴- تاریخ انقضا

تاریخ انقضا هم روی بیشتر کارت‌های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، می‌توانید از عدد ۱۲ به جای ماه و از ۹۹ به جای سال انقضای کارت استفاده کنید.

 

۲- پرداخت کارت به کارت

کاربرانی که امکان پرداخت اینترنتی از طریق Gateway ربوچیپ را ندارند می‌توانند وجه سفارش خود را به شماره کارت‌ قید شده در انتهای مراحل ثبت سفارش ، کارت به کارت نمایند. جهت پرداخت به صورت کارت به کارت می‌توان از دستگاه های ATM (عابر بانک) و یا کارت به کارت اینترنتی استفاده کرد. با این حال پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت ربوچیپ به علت میزان اتوماسیون بالای آن آسان‌تر و سریع‌تر است. و ربوچیپ پیشنهاد می‌کند که از این روش جهت پرداخت استفاده کنید.

نکات:
– حتما قبل از واریز از طریق کارت به کارت ، لطفا با فروشگاه هماهنگی لازم را مبذول فرمایید.
– به مشتریان محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.