ساخت مدل بدنه ربات با پلتفرم ساده و کاربردی Plexi-Simple

پلتفرم ساده پلکسی با بازوی رفت و برگشتی و باتری 12 ولتپلتفرم Plexi-Simple 3mm یکی از کاربردی ترین و در عین حال ساده ترین پلتفرم ها برای کار رباتیک است . در ورژن جدید طراحی این پلتفرم سعی شده تا سوراخ کاری ها متناسب با انواع عملگر (Actuator) های ساده و سطح مبتدی انجام پذیرد . بطور مثال شما می توانید با خرید یک پلتفرم و باتری خشک و گیربکس تک محور از همین جنس (پلکسی گلس) به علاوه دو عدد چرخ ، یک بدنه محکم و نیمه حرفه ای برای ربات خود داشته باشید .

جای سوراخ های این پلتفرم سوراخ کاری شده آماده اتصال به عملگر های زیر است :

موتور گیربکس تک محور پلکسی شفت 4

برد نوریاب         و ...

گریپر ربات گرانولی

گریپر گرانولیگریپرهای گرانولی نسل متفاوتی از گریپرها هستند که در بسیاری از کارهای مطالعاتی و پژوهشی مورد استفاده اند
مزایای مختلفی از جمله قابلیت بلند کردن اجسام لیز مثل شیشه و یا اجسام با شکل غیر قابل پیش بینی و یا اجسامی که خاصیت ارتجاعی دارند و ... دارد.
البته مشکلاتی هم مثل پایداری و طول عمر و تکرارپذیری پایین تر در این نوع گریپر ها دیده می شود.
در این پست شیوه ساخت یک گریپر گرانولی ساده توضیح داده شده است.

بهترین مشتری از دید RoboChip

رضایتمندی مشتریشاید اگر این سوال برای هر کس در هر صنفی مطرح شود گزینه های زیر به ترتیب به ذهنش خطور کند :

مشتری ای که :

خوش حساب باشد ؛

خوش برخورد باشد و احترام بگذارد ؛

حجم بالا خرید کند و برای خرید های کوچک وقت ما را نگیرد ؛

تعداد دفعات خریدش زیاد باشد ؛

 

متن مصاحبه همشهری با مسئولین ROBOCHIP

مصاحبه روزنامه تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید متن مصاحبه روزنامه همشهری با مسئولین فروشگاه ربوچیپ به عنوان کارآفرین موفق است که برای دوستان علاقمند به آشنایی بیشتر با مجموعه دانش پویان رباتیک و فروشگاه ربوچیپ که یکی از زیر مجموعه های آن است قرار داده شده است .

مبانی موتور ها (1) تصویری

موتور آموزش طرز کار

 

اینفوگرافی مبانی موتورها (1) : معرفی موتور و شیوه کار آن بطور خلاصه

بزرگتر ها هم به بازی نیاز دارند

ربات خورشیدی دو پامدتی قبل وقتی یکی از مشتری ها با ما تماس گرفت و سفارش چند مدل سازه فلزی داد به عنوان مسئول فروش خواستم راهنمایی کنم که چه چیزی مناسب است و از مشتری پرسیدم این سازه ها را برای فرزندتون می خرید ؟ مشتری که چندین بار قبل از این مورد هم خرید هایی از ما داشت گفت : نه من خودم علاقه دارم و یه سری طرح تو ذهنم هست که با این سازه ها درست می کنم . برای من خیلی جالب بود که ببینم مشتری چه چیزهایی ساخته . ازشون خواستیم تا یکی از طرح ها رو که طبق گفته خودشون یک چرخ و فلک با ارتفاع 80 سانتی متر هست برای ما ارسال کنند . تصویر زیر همون چرخ و فلکی هست که ایشون ساختند :

NetRobic (نت روبیک) چیست ؟

سازه نت روبیکNetRobic مخفف کلمات Network - Robotic - Cubic به معنای مکعب مشبک رباتیکی است . این سازه ها به شکل معکبی و به صورت شبکه شبکه و مشابه لگو تولید شده اند . در سری نت روبیک 3 عدد چرخ دنده هم وجود دارد که با سازه ها منطبق است و توسط اتصالات جانبی به آسانی به سازه ها وصل می شود .